بیماریهای زنان و زایمان ، درد لگن

درد لگن در فیزیوتراپیدرد لگن از شایعترین مشکلات عضلانی و اسکلتی بویژه در خانم ها است. درد لگن در هر دو جنس خانم ها و آقایان وجود دارد. از مهمترین عوامل درد لگن در مردان و زنان می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
همانگونه که ذکر شد دردلگن در خانم ها شیوع بیشتری دارد. از جمله عوامل دردلگن در بانوان می توان به موارد زیر اشاره نمود:


یکی از شایعترین علل درد لگن به ویژه در خانم ها تریگر پوینت عضلات شکمی، کوادراتوس لومباروم، عضلات ناحیه لگن و از همه مهم تر عضله پیریفورمیس است. فیزیوتراپی به ویژه درمان های دستی و تمرین درمانی مهمترین روش درمان این گونه دردها است. از مهمترین روشهای درمان دستی در این بیماران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برخی مدالیته ها نظیر اوتراسوند، لیزر، مگنت و شاک ویو، دارای اثرات قابل توجهی در درمان دردهای لگنی و درد ناشی از تریگر پوینت عضلات این ناحیه می باشد. مهمترین بخش درمان فیزیوتراپی در کنترل درد ناحیه لگن تمرین درمانی و درمانهای دستی است. در فیزیوتراپی شاهین شهر (خلیلی) روی این بخش از درمان تاکید ویژه ای شده است. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه دردهای لگنی با ما تماس بگیرید.کلینیک فیزیوتراپی خلیلی بعنوان یکی از کلینیک های فیزیوتراپی پیشرو در زمینه بیماری های زنان و زایمان با استفاده از کادری مجرب و تجهیزات پیشرفته اقدام آماده ارائه خدمات تخصصی ذیل می باشد:

    مشاوره
    آموزش و پیشگیری از بیماری های  عضلانی _ اسکلتی _ عصبی قبل از بارداری
    تمرین درمانی مؤثر در زایمان های بدون درد
    تمرینات تخصصی جهت درمان درد دوران قاعدگی و مقاربت های دردناک
    درمان مادران در حین دوره بارداری
    مشاوره و درمان پس از زایمان
    مشاوره آب درمانی مادران در دوران بارداری و پس از زایمان

این مرکز در جنبه‌های مختلف فیزیوتراپی، در درمان بیماری‌های زنان و زایمان، همچنین پیش‌گیری از بروز ضایعات دوران بارداری اقدام می کند.
آناتومی لگن، بیومکانیک لگن با توجه به تغییرات دوران بارداری، تغییرات آناتومیک و فیزیولوژیک و بیوشیمیایی در دوران بارداری، روش ارزیابی بیماران در دوران بارداری و پس از آن، تجهیزات فیزیوتراپی در بیماری‌های زنان و زایمان، نقش فیزیوتراپی در آماده‌سازی و تسهیل زایمان و تسکین دردهای زایمانی، و نقش فیزیوتراپی در برخی از بیماری‌های زنان و زایمان .

افزودن دیدگاه